Reiki - Reiki Ankara

Go to content

Main menu:

 

Dr.Mikao Usui

 
 
 

REİKİ;

Tarihi binlerce yıl öncesine dayanan bir ENERJİ DENGELEME TEKNİĞİ’dir. Kişide enerji dengelendiğinde,  fiziksel olarak iyileşme ile birlikte duygusal, zihinsel ve ruhsal yapısında da olumlu gelişmeler elde edilir.
İnsanlık tarihi kadar eski olan ve daha sonra unutulan bu teknik 19 yy. da Dr.Mikao Usui tarafından yeniden ortaya çıkarılmış ve kullanıma sunulmuştur.
Reiki Japoncadır. Evrende var olan yaşam enerjisi anlamındadır. Çok etkili olan bu tekniğin uygulanması kolaydır. Herkes tarafından rahatlıkla öğrenilebilir ve uygulanabilir.

Reiki;  
-  ASLA alternatif tıp değildir. Modern tıbbı destekleyen bir tekniktir.
-  Bir din olmayıp, hiçbir din  ve inanç sistemi ile ilgisi yoktur.
-  Mistik bir çalışma değildir
,
-  Şifacılık değil, şifaya sebep olan bir enerji dengeleme tekniğidir.

Reiki veya benzer bir teknikle yapılan çalışmalarda iyileşme; Reiki uygulanan kişiye şifa yüklenerek değil, şifanın oluşması için uygun enerji dengesi sağlanarak oluşturulur. Kişinin enerjisi dengelenir  böylece vücut kendini onaracak gücü ve enerjiyi bulur.
Fiziksel bedenimizdeki iyileşmenin yanı sıra Reiki uygulamalarının ileri aşamalarında duygusal, zihinsel ve ruhsal gelişime yönelik  çalışmalar da vardır. Böylelikle Kişide “BİLİNÇLİ FARKINDALIĞIN” gelişimine de katkıda bulunur.
Reiki eğitimi ve çalışma sürecinde öğrenci ile öğretmen birlikte çalışırlar. Eğitim ve uygulama öğretmenin gerekli bilgileri öğretmesi ve kursun sonunda öğrenciyi inisiye etmesi (el vermek) ile tamamlanır. Reiki enerjisini  kullanabilmek için inisiye olmak şarttır. Bu inisiye her aşama için tekrarlanır. İnisiye hiçbir şekilde uzaktan yapılamaz.
Reiki eğitiminde üç aşama bulunmaktadır.

1. Aşama Reiki
2. Aşama Reiki
3. Aşama Reiki

Bu 3 eğitim sürecini tamamlayan kişi enerji ve bilinç seviyesi olarak eğitmenlik yapmaya uygun durumdaysa kendi eğitmeninin onayıyla  bu süreç başlatılır.


 
 
Back to content | Back to main menu